1. július 6-9. között zajlott az idei Evezős Országos Bajnokság Szegeden.Egyesületünket 46 sportoló képviselte a legkisebbektől a masters versenyzőkig. A négy napi eredmények alapján a Vác Városi Evezős Club az egyesületi rangsorban 28 egyesület között a 10. helyen végzett. Idén először para sportoló is versenyzett az egyesület színeiben, Bostyán Roland személyében, aki ezüst érmet ért el. Évfordulós megemlékezésre is sort került. A FI 4- versenyszámban 50 évvel ezelőtt a Váci Hajó SE versenyzői nyerték az OB-t. A csapat tagjai voltak Selmeczi József, Tölgyesi Viktor, Tóth Zoltán és Molnár Nándor. A jubileum tiszteletére a TOM-KER kupa mellé a csapat tagjai emlékzászlót készítettek és Tóth Zoltán személyesen adta át az idei győzteseknek.